«Українська мова – мова єднання»

На протязі тижня з нагоди Дня української писемності і мови вчителі школи  та класні керівники провели низку тематичних заходів.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу. Тому 6 листопада для учнів була проведена година єдності «Українська мова – мова єднання». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Хлопці і дівчата побажали своім друзям приумножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя.

В фойє школи 53 стартувала презентація авторських казок учнів   4 -Б класу. Школярі на чолі з класним керівником  Соловйовою Іриною Іванівною  відвідали  інші класи з розповідями  про свої твори, а трохи пізніше відбулася виставка-аукціон , де кожен небайдужий придбав перші друковані дитячі примірники. І це прекрасно, що існують діти ,які своїми чудовими творами змушують усіх нас замислюватись про життя та своє місце у ньому, дарують поживу для розуму та насолоду для душі.

В рамках  свята класний керівник Прокофьєва Тетяна Миколаівна   підготувала креативну зустріч з уявним гостем, який хотів якомога більше дізнатися про Украіну.

Діти (1-А),працюючи в групах, здійснили подорож просторами нашої держави. Мандруючи, потрапили у наймальовничіші куточки країни і зібрали віночок з її багатств, оздобили українську сорочку, виготовили колаж- все це дало можливість висловити свою любов до Батьківщини, показати та отримати знання про мову, людей,традиціі украінського народу.Ось такі вони– маленькі українці.

6 листопада в  5-А класі був проведен виховний захід    «Свято рідної мови». Активно, радісно, піднесено, у святкових вишиванках,  учні виявили свою щиру любов до рідного слова. Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика у кабінеті української мови і літератури,    де зосереджено виконували завдання делеговані від класів учні, знавці мови.

А  учні 8– 11 класів демонстрували рівень знань української мови,  долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту   національної єдності.

Вчителі історіі провели в 8-9 класах патріотичний квест «Україна різноманітна», а шкільний парламент «Старк» -інформаційні хвилинки для молодших школярів.

Для початкової ланки педагог-організатор Фомін І.С та класні керівники підготували з учнями усний журнал «Квітни, мово, солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст найменших учасників.

До учнів 6-Б класу завітала херсонська поетеса Валентина Миколаівна Ветрук.У класі линув сміх та мелодія українського слова. Все це створювало атмосферу свята та спокою. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є. Учні мали сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу!

На протязі тижня в читальному залі бібліотеки була представлена виставка та слайд-презентція  «Квітни, мова наша рідна», під час якої діти згадали історію виникнення писемності, відчули красу рідної української мови.Книжкові видання, представлені на виставці  в бібліотеці, дали змогу юним читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української націі.

Учні мали  сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову,що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав:

« Мова- душа кожної національності, іі святощі, іі найцінніший скарб».

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.