Warning: reset() expects parameter 1 to be array, null given in /home/sitelaba/public_html/school53.ks.ua/includes/bootstrap.inc on line 1383
УЧНІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ № 53 ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. | Загальноосвітня школа № 53, м.Херсон

УЧНІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ № 53 ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва, Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей серед яких були і херсонці. Страшна ціна...

«Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, в школі 53 м. Херсона були проведені заходи, що висвітлили високу громадянську позицію вчителів та школярів.

1. В бібліотеці була проведена книжкова виставка «За Україну, за її волю», конкурс читців.Учні із цікавістю працювали з документами, роздивлялися речі, що представили батьки школярів, учасники АТО, декламували вірші.

2. 21.02.18 пройшов єдиний урок під загальним гаслом «Небесна Сотня на сторожі Гідності».Були проведені уроки мужності в 8 – х класах « Герої нашого часу» ,на які були запрошені гості – учасник війни в Афганістані – О. Ф. Швець, учасник АТО - Микитась, учасник миротворчого спецпідрозділу, льотчик бойового екіпажу – В. А. Старцев. Вони розповіли про складні суворі будні та цікаві випадки під час несення служби, відповіли на запитання школярів.

3. Учні 10 – 11 х класів переглянули відеофільми « Євромайдан – Україна», « Небесна сотня. Зима, що нас змінила», «Загиблим в Україні присвячується».

4. В 9 -А класі відбулась бесіда – диспут «Слава на віки». Діти демонстрували вміння відстоювати свою точку зору, висловлювати власні думки та відзначати головні події сучасності, їх вплив на своє життя.

5. Відбулась презентація книги К. Оверченка «Майдану віщий грім» Великий патріот України К. Оверченко, що походив з українського міста Світловодськ та помер у Литві щиро вболівав за її долю. Кожне слово у збірках "Я родом звідти, де Дніпро тече", "Люблю тебе таку, яка ти є…", "Майдану віщий грім" пронизані тугою за Україною, палкою любов’ю до неї та вірою у її щасливе майбутнє.

6. Учні 9- х класів: Тодерюк М., Гаран О., Семерик І., Тихова М., Склярова К., Гусак К, Мофа А. поклали квіти до пам’ятного знаку героїв Майдану та пам’ятнику Небесної Сотні в м. Херсон, ушанувавши пам’ять героїв, що загинули за волю і свободу України, захищаючі світле майбутнє.

7. З нагоди Дня Небесної Сотні сумісно з бібліотекої ім. Дніпрової Чайки в 11-А класі проведено інформаційно-виховну годину «Революція гідності – сторінки героїзму», де учням розповіли і продемонстрували відео тих кривавих подій, відтворили історичну хронологію Революції Гідності. Учні вшанували пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні, серед яких були і наші земляки, які своєю сміливістю, відданістю сколихнули увесь світ.

Небесна Сотня вірила в майбутнє України, заплативши за це найбільшу ціну, на яку здатна людина — життя. Тому маємо вірити в Україну і ми, бути чесними з людьми й собою, маємо боротися з несправедливістю! Герої не вмирають!