ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ в Херсонській загальноосвітній школі №53

У ці дні ми згадуємо страшну, трагічну сторінку історії у житті народу - Голодомор 1932 - 1933 років, який забрав життя миліонів українців.Тому учні нашого закладу активно взяли участь у проведенні заходів, присвячених Дню пам’яті жертв Голодомору.

Головний бібліотекар Херсонськоі     обласною бібліотеки їм. Дніпровоі Чайки  Чернієнко Юлія Миколаівна в 9 класах провела бібліотечний урок « Ти кажеш не було голодомору...» .Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.

Провідні бібліотекарі Херсонськоі обласноі бібліотеки для юнацтва їм.Бориса Лавреньова Гуменюк А.І. та Стародубцева О.В. 23 листопада провели для старшокласників захід-реквієм «Година жалю. Невиплакані сльозі України » з презентацією книжкової виставки-пам’яті «Голод в Україні: мовою документів, очима істориків та письменників».

Бібліотекарі звернули  увагу школярів на виставку літератури «Засвіти свічку пам’яті» з тим, щоб учні своїми серцями і розумом зрозуміли страхіття1933 року, щоб воно ніколи більше не повторилося.Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про закатованих у ті страшні голодні роки.

20 листопада відбувся захід – реквієм «Не загаси свічу»,  який підготували учні 8-А класу разом із класним керівником Кошечкіною Л.М.
    Метою проведеного заходу було вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання в дітей особистісних рис громадянина України, патріотизм, розвиток  в дітей траурного етикету, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.

Діти прочитали вірші, продемонстрували танцювальну композицію за музичним твором Моцарта, пролунала пісня Оксани  Білозір „Свіча”, «Реквієм» в виконанні Ніни Матвієнко, учні нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про тяжке життя.

Також учні наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

Крім того, класними керівниками були проведені виховні години , присвячені цій трагічній події, під назвою «Засвіти свічку пам’яті », де запропонували учням приєднатися про проведення Всеукраїнської акції до Дня пам’яті жертв Голодомору «Засвіти свічку», яка буде проходити о 16. 00 24 листопада.

Окрім цього, упродовж 23-27 листопада у школі пройшли відкриті уроки історії на тему: «Жертви голодоморів та політичних репресій». Також організована  тематична  виставка в бібліотеці,демонстрація фільмів, художніх творів, відеодокументів, фотодокументів, пов’язаних з подіями 1932-1933 років. Для учнів 1-4 класів шкільним парламентом проведено інформаційні хвилинки, присвячені Голодомору 1932-1933 років.

Звертаючись до учнів школи, заступник директора з виховної роботи Самініна Олена Вікторівна закликала  усіх зберегти пам’ять про ці події , зазначивши,що озиратися  в минуле треба кожному, треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу.

Нині доля Батьківщини в руках Ваших батьків, завтра – у Ваших. Аби трагедії народу ніколи не повторилися необхідно, щоб Ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними.