День Гідності та Свободи в ЗОШ № 53

Педагогічний колектив ЗОШІ – ІІІ ст.№53 намагається приділяти якомога більше уваги патріотичному вихованню підростаючого покоління і тому наш вчительський і учнівський колективи з відповідальністю та пошаною віднеслися до Відзначення та проведення Дня Гідності та Свободи, який відзначається сьогодні, 21 листопада.

Провідні бібліотекарі Херсонськоі обласноі бібліотеки для юнацтва їм.Бориса Лавреньова Гуменюк А.І. та Стародубцева О.В. 21 листопада провели патріотичний урок для 8-х класів « Автограф війни».Цей захід присвячено Героям Майдану,воїнам-захисникам  України,які загинули за світле майбутнє України.Учні переглянули хронологію тих подій, прослухали вірші Романа Набєгова,пісні Сергія Нікішенко та ін.Бібліотекарі   розповіли про новинки літератури, зауважили, що в цьому році вийшла друком книга нашого земляка В’ячеслава Савченко « Морской узел».Діти переглянули фрагмент з фільму-фоторомана та дуже зацікавились цим твором.

Цього дня в нашій школі відбулися такі заходи: тематичні п‘ятихвилинки “Сторінками історії”, свою любов до України учні початкової школи проявили в одноіменному асоціативному гроні; бібліотекарем школи була організована виставка художньої літератури, присвячена цим подіям.

Для учнів 9-11 класів вчителями історії  проведено уроки – диспути, засідання ”круглого столу” наступної тематики: “Герої – хто вони?”, ”Що означає бути гідним?”, ”Культура людської гідності»,вчителями літератури уроки позакласного читання,присвячені  героям небесної сотні .

У школі з учнями проведено кінолекторії з переглядом документальних фільмів: ”Шлях до свободи”,  ”Революція Гідності – Майдан”,  “Небесна сотня” ,  ”Зима, що нас змінила».

В ході годин спілкування учні мали можливість прослухати про події листопада 2013 – лютого 2014 року, переглянули мультимедійну хроніку "Я обіцяю пам’ятати Вас" подій Революції Гідності, розглянули кадри із відеозаписів свідківподій ,згадали Героїв Майдану.Молодь ділилась своїми думками про сучасну історію нашої країни,про важливість власного внеску в розвиток рідної держави.День був дуже насиченим!

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.і. Це ще раз підтвердило, що не міліє криниця патріотизму у наших дітей, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність.

Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв Небесної сотні не був марним.

Світла та вічна пам’ять воїнам, які віддали життя за Україну.

Герої не вмирають!