Warning: reset() expects parameter 1 to be array, null given in /home/sitelaba/public_html/school53.ks.ua/includes/bootstrap.inc on line 1383
«АФГАНІСТАН БОЛИТЬ В ДУШІ МОЇЙ…». | Загальноосвітня школа № 53, м.Херсон

«АФГАНІСТАН БОЛИТЬ В ДУШІ МОЇЙ…».

15 лютого 2018 року в загальноосвітній школі №53 відзначили День пам’яті воїнів – афганців під час урочистої лінійки під назвою «Афганістан болить в душі моїй…».Організатори дійства провели екскурс в не таку вже й далеку історію й ознайомили з передумовами афганської війни.

Лейтмотивом заходу стала думка: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість, це найстрашніше і найбезглуздіше, що тільки є у світі. Дорогою ціною розплачувалися за все наші юнаки - життям. Солдати гинули. І кожна смерть була страшною, бо безжально уривала життя у вісімнадцять, коли небо таке високе, коли промені такі сонячні, коли почуття такі ніжні й життя тільки починається…

Ведучі розповіли присутнім про афганців – земляків, які назавжди пішли з життя під час боїв, та вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання. Гість заходу - воїн-інтернаціоналіст у відставці Щвець Олександр Федорович , який був учасником бойових дій у Афганістані 1984–1986 роках, поділився своїми почуттями та спогадами про ті болісні часи. Поезія,флешмоб у виконання молодших школярів,чутливі пісні, що лунали в залі, розчулили кожного з присутніх та вразили до глибини душі. Учні школи оформили стенд «Афганістан – біль матерів», присвячений випускнику школи Кравченко Ігорю, який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, поклали квіти до його барел’єфу при вході в школу.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих синів і дочок України, вклоняємося їхній мужності. Шана і подяка всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, доблесть, вірність присязі і честі Давайте ж і надалі будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках… Вони на це заслуговують!

В коридорі школи було оформлено фото – виставку матеріалів про воїнів афганців, крилаті вислови про учасників бойових дій.

Класними керівниками 1 -11 кл. проведено виховні години «Крізь пекло афганської війни»до 28 річчя виведення військ з Афганістану, а вчителями історії -Урок мужності «Трагедія та подвиг афганської війни» та перегляд документальних та художніх фільмів «Сучасна зброя», «Дев’ята рота», «Груз-200», «Під Кандагором» та ін. ,бесіди з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів за участю громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, Бібліотекар Мельник Л.С.до цього заходу підготувала книжкову виставку «Афганістан болить в моїй душі…», на якій представила фотодокументи, художню літературу, газетні та журнальні статті.

Проведені заходи сприяли вихованню поваги й шанобливого ставлення до воїнів – інтернаціоналістів та батьків, сини яких загинули в Афганістані., любові до України , для її розбудови і процвітання, захисту від будь-яких посягань на її суверенітет.