Безпечний Інтернет: поради для батьків

Безпека дітей — це пріоритетне завдання для кожних батьків. Для того, щоб зробити Всесвітню мережу не тільки корисною, а й безпечною ми підготували для батьків прості рекомендації.

Що гарантує безпеку дитини в інтернеті?

Довірче спілкування із батьками.

Не повинно бути таких тем, які дитина боялася б обговорювати з батьками й питань, які дитина посоромилася б поставити. Батьки – це головні експерти в її життєвих ситуаціях.

Врахування вікових особливостей дітей.

Діти різного віку відрізняються інтересами, розуміннями навколишнього світу й реакцією на різні події. Дуже важливо з’ясувати вигляд й обсяг необхідного інтернету дітям у тому або іншому віці.

Сімейний коннект.

Зробіть мобільний Інтернет новим засобом сімейного спілкування. Під час спільного відвідування Інтернету Ви ненав’язливо можете розповідати дитині про культуру поводження в мережі, звертати увагу на сховані погрози, аналізувати реакцію на негативну інформацію тощо.

Культура в інтернеті.

Віртуальний світ вимагає такого ж коректного поводження, як і реальний. Намагайтеся донести дитині, що людині, яку скривдили в Інтернеті, так само боляче, якби це відбулося при особистій зустрічі.

Особистий простір.

Поясніть, що як і в реальному житті дитина не пустить до своєї кімнати грати чужих, незнайомих люде, і не стане розповідати про себе стороннім дорослим, так і в мережі варто оберігати свій особистий простір. Для цього в інтерактивному спілкуванні варто використати псевдоніми-ніки — віртуальні імена та паролі.

Фільтрування та захист.

Технології безпеки, що постійно з’являються, здатні не тільки захистити мобільний телефон і комп’ютер, а й уберегти дитину від безлічі помилок. Встановлюйте антивіруси та спам-фільтри.

Дорослий контент.

Намагайтеся разом із дитиною, знайти коло корисних безпечних сайтів.

Ніколи не відмовляйте в поясненні, якщо дитина звернулася до Вас із питанням на делікатну тему. Дитина повинна знати, що у Вас вона може отримати всі необхідні роз’яснення.

Кіберзлочинці та шахрайство в мережі.

Програйте й проговоріть із дитиною ситуації, коли хтось занадто нав’язливо цікавиться особистою інформацією. Вона повинна навчитися автоматично відповідати або виконувати певні дії. Наприклад — виходити із чату й обов’язково розповідати Вам про такі спроби! А Вам належить обов’язково повідомляти про інциденти адміністрації сайту, а в окремих випадках — і поліцію