"Хіросіма-Чорнобиль-Фукусіма. Подорож у часі".

З нагоди відзначення 32-ї річниці аварії на Чорнобтльській АС, з метою виховання почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави 24 квітня у 3-В класі було проведено виховний захід на тему "Хіросіма-Чорнобиль-Фукусіма. Подорож у часі".
Учні заздалегідь готувалися до проведення заходу. Вони разом з батьками виготовляли журавликів, кожен з яких символізує особистий протест проти ядерного озброєння.

1945 - Хіросіма... Закінчилася Друга Світова війна. Люди святкували перемогу та поверталися до мирного життя. І лише у двох містах Японії був траур... Хіросіма та Нагасакі - перші міста, яким було завдано ядерного удару.

1986 - Чорнобиль... Несподіваний стрибок напруги у мережі під час випробувань системи спричинив руйнування реактора, що призвело до низки вибухів. Інтенсивна пожежа вирувала 10 днів.

2011 - Фукусіма... Землетрус потужністю у 9 балів та створене ним цунамі пошколили систему енергозабезпечення АЕС, що спричинило відмову системи охолодження. Згодом сталася низка вибухів пари.

26 квітня відзначають не лише роковини Чорнобильської катастрофи, а й Міжнародний день пам'яті жертв ядерних аварій.
Ці три ядерних катастрофи стали найбільшим ядерним горем в історії нашої планети. Це вже історія людства, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї планети, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загальнорозвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.
Особливо щемним моментом на заході стала розповідь вчителя про японську дівчинку Садако Сасакі, яка стала жертвою першої в світі ядерної катастрофи, але жила вірою в одужання і, згідно легенди, виготовляла 1000 журавликів, які в Японії є символом успіху і довголіття.